Олег Костянтинович Яковенко

Лікар пульмонолог вищої категорії, кандидат мед.наук

Освіта

В 1997 році закінчив Ківерцівське медичне училище за спеціальністю «Лікувальна справа». 1997-2003 р.р.- Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова за спеціальністю «Педіатрія». З 2004 р.- пройшов спеціалізацію по імунології, по алергології, по дитячій алергології, по пульмонології та організації охорони здоров’я

Професійна діяльність

Має практичний досвід роботи в таких напрямках медицини як ревматологія, імунологія, алергологія, імунопрофілактика (вакцинація), фтизіатрія та пульмонологія. Активно займається науковою діяльністю, головний дослідник в напрямку клнічних досліджень по пульмонології, автор 45 статей та методичних рекомендації, член редакційної ради Українського пульмонологічного журналу. З 2020 р.- лікар-пульмонолог "Клініки алергії та кашлю"

Напрямок діяльності

Гостра та хронічна інфекційна патологія органів дихання. Гостра та хронічна обструктивна патологія органів дихання. Інтерстиціальні захворювання легень (Дифузні захворювання паренхіми легень). Алергічні захворювання органів дихання. Хронічні захворювання органів дихання асоційовані з імунодефіцитами. Аутоімунні захворювання органів дихання асоційовані з системними захворювання сполучної тканини та системними васкулітами. Рідкісні, спадкові та орфанні захворювання органів дихання. Професійні захворювання органів дихання. Дихальні розлади в тому числі храп та синдром обструктивного апное/гіпопное сну. Респіраторні прояви (кашель та задишка), в тому числі у вигляді ускладенння позалегеневої патології (неврологічна, серцево-судинна патологія та патологія ШКТ). Легенева артеріальна гіпертензія. Скринінг онкологічної патології органів дихання. Експертний аналіз радіологічних методів обстеження органів дихання (рентгенографія та комп’ютерна томографія легень). Проведення та експертний аналіз функції зовнішнього дихання. Проведення та експертний аналіз функціональних тестів. Проведення та експертний аналіз алергологічної діагностики «in vivo» Проведення малоінвазивних методів обстеження (торакоцентез під контролем УЗД). Проведення та експертний аналіз УЗД легень. Провенення легеневої реабілітації у хворих з респіраторною патологією. Проведення навчання пацієнтів з хронічною респіраторною патологією. Проведення імунопрофілактики у пацієнтів з хронічною респіраторною патологією. Професійна комунікація з іншими респіраторним спеціалістами України та світу у випадку складних клінічних випадків.

Членство в асоціаціях